II Ogólnopolska Konferencja Innowacje w Otolaryngologii


Mamy zaszczyt bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji naukowo-szkoleniowej ”Innowacje w otolaryngologii, wyzwania, możliwości praktyczne, perspektywy”, która odbędzie w hotelu Aquarius w Kołobrzegu w dniach 14-16 września 2017 r.

Jest to druga edycja spotkania, które w roku 2015 zgromadziło 500 laryngologów z całego kraju, reprezentujących różne zainteresowania w zakresie naszej specjalności.

Ideą, organizowanej co dwa lata konferencji jest wprowadzanie do codziennej praktyki rekomendacji europejskich dotyczących diagnostyki i leczenia chorób w zakresie otorynolaryngologii. Chcemy przekazać młodemu pokoleniu możliwości, które daje Unia Europejska w zakresie uzupełnienia specjalistycznej wiedzy – kursy, konferencje naukowe, sześcio- i dwunastomiesięczne staże specjalistyczne w renomowanych ośrodkach. Uważam, że tylko tę drogą możemy podnieść jakość procedur medycznych, a tym samym zapewnić jak najlepszą opiekę naszych pacjentów.

Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji będziemy przedstawiać najnowsze rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia w zakresie onkologii, audiologii i rynologii. Nowością będzie sesja poświęcona chirurgii robotowej, leczeniu chrapania i bezdechu sennego, miejsca chirurgii estetycznej twarzy w otolaryngologii, a także sesja skierowana do pracowników ochrony zdrowia, którzy zajmują się rehabilitacją pacjentów po zabiegach w zakresie chirurgii głowy i szyi.

Jesteśmy przekonani, że spędzone wspólnie chwile nad polskim morzem uczyni to wrześniowe spotkanie niezapomnianym i miłym wydarzeniem naukowym jak i towarzyskim.

Rejestracja uczestników

Serdecznie zapraszamy do Kołobrzegu!

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego: Prof. dr hab. Wojciech Golusiński, Prof. dr hab. Henryk Skarżyński