X Ogólnopolski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi 19-23 września 2022r.


Szanowni Państwo,

W imieniu European Head and Neck Society oraz Polskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi, mam zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w X Europejskim Tygodniu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

Jak co roku przygotowaliśmy szereg aktywności mających na celu zwiększenie świadomości zachorowania na nowotwory głowy i szyi:

19 września: Konferencja Prasowa, Dom Dziennikarza WARSZAWA

20 września: Spotkanie prasowe, Biblioteka Raczyńskich, POZNAŃ

21 września: Bezpłatne badania profilaktyczne, WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII

22 września: Wykłady w szkołach średnich, POZNAŃ, SWARZĘDZ

23 września: Rajd rowerowy dla pacjentów i ich bliskich, PUSZCZYKOWO K.POZNANIA

W innych miastach w Polsce również zaplanowane są liczne wydarzenia promujące Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi (szczegółowe informacje w plikach poniżej). Bezpłatne badania profilaktyczne dla pacjentów odbywać się będą w: POZNANIU, WROCŁAWIU, ZIELONEJ GÓRZE, KRAKOWIE, GDAŃSKU, ZABRZU, KIELCACH, GRUDZIĄDZU, ZAMOŚCIU, LUBLINIE, WARSZAWIE, RADOMIU, BIAŁYMSTOKU, ŁODZI

Hasłem tegorocznej, jubileuszowej edycji kampanii jest: „Najwyższy czas ZROZUMIEĆ NOWOTWORY GŁOWY I SZYI. Make it. Make Sense”. Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem w całej Europie. W Polsce wydarzenie to jest bardzo rozpoznawalne i ma 10-letnią tradycję. Jest wizytówką naszej pracy na rzecz profilaktyki nowotworów głowy i szyi w Polsce. Równocześnie jest doskonałą okazją do promocji nowoczesnych, interdyscyplinarnych ośrodków zajmujących się leczeniem chorych z nowotworami głowy i szyi oraz szansą dla naszych pacjentów na zapoznanie się z zasadami wczesnego wykrywania chorób nowotworowych.

10-lecie kampanii w Polsce, to wyjątkowa okazja, dlatego będzie nam niezmiernie miło gościć Pana Posła podczas tego, szczególnego spotkania, w trakcie którego chcielibyśmy zaprosić Państwa do dyskusji na temat wykrywalności nowotworów głowy i szyi w Polsce oraz ścieżki, którą musi przebyć chory z rakiem głowy i szyi, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że NAJWYŻSZY CZAS ZROZUMIEĆ NOWOTWORY GŁOWY I SZYI, a naszą rolą jest: MAKE IT, MAKE SENSE.

serdecznie pozdrawiam,

Wojciech Golusiński

Prezes Polskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi

Prezydent European Head and Neck Society